Κεντρική σελίδα To σχολείο μας Το προσωπικό Δραστηριότητες Εκδηλώσεις Eπικοινωνία

horizontal rule

Μόνιμο προσωπικό

ΜΟΣΧΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

Σπούδασε στις Παιδαγωγικές Ακαδημίες Λαμίας και Πατρών. Είναι επίσης πτυχιούχος του Παιδαγωγικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών και της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών. Πρόσφατα ανακηρύχθηκε διδάκτωρ του Παιδαγωγικού τμήματος του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, καθώς ολοκλήρωσε τη διατριβή της με θέμα: «Βασική Εκπαίδευση και Κοινωνική Οργάνωση την Εποχή της Κρητικής Πολιτείας (1899-1913)». Έχει λάβει μέρος σε πολυάριθμα σεμινάρια και συνέδρια με ποικίλο εκπαιδευτικό, κοινωνικό και παιδαγωγικό περιεχόμενο. Εργάζεται στη διδασκαλία από το 1986. Από το Δεκέμβριο του 2007 έχει αναλάβει τη διεύθυνση του 41ου Δημοτικού Σχολείου Περιστερίου, Αθήνας.

ΚΑΛΠΗ  ΙΩΑΝΝΑ

Τελείωσε την Μαράσλειο Παιδαγωγική Ακαδημία και εργάζεται ως δασκάλα 20 χρόνια. Έχει συμμετάσχει στη δημιουργία βιβλίου με τίτλο «Ο τόπος μου» στο χώρο του σχολείου με μαθητές της Δ’ τάξης. Έχει παρακολουθήσει πολυάριθμα σεμινάρια που είχαν ως θέμα τους το παιδί και τις παιδαγωγικές και κοινωνικές του ανάγκες του.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

Τελείωσε το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και εργάζεται ως δασκάλα 17 χρόνια. Της αρέσει το θέατρο και διοργανώνει συχνά παραστάσεις με τους μαθητές της. Φέτος διδάσκει στην Γ’ Δημοτικού.

ΝΤΑΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Καθηγητής  Φυσικής Αγωγής. Υπήρξε προπονητής παιδικών ακαδημιών ποδοσφαίρου για 14 χρόνια. Παλαιός αθλητής του Στίβου στον Παναθηναϊκό.

ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΠΑΔΑΚΗ

Σπούδασε στην Μαράσλειο Παιδαγωγική Ακαδημία και δουλεύει ως δασκάλα 19 χρόνια. Φέτος  διδάσκει στην Α’ Δημοτικού.

ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑΣΗ

Πτυχιούχος της  Μαρασλείου  Παιδαγωγικής  Ακαδημίας το 1986 και Παιδαγωγικού τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης το 1992. Εργάζεται 19 χρόνια ως δασκάλα. Φέτος διδάσκει στην Δ’ Δημοτικού.

ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ  ΛΑΓΙΟΥ

Αποφοίτησε από το Παιδαγωγικό τμήμα της Σχολής Κοινωνικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πατρών. Υπηρετεί 5 χρόνια ως εκπαιδευτικός. Φέτος διδάσκει στην ΣΤ’ Δημοτικού.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΤΡΑΤΟΥΛΗ

Αποφοίτησε από την Μαράσλειο Παιδαγωγική Ακαδημία και το πρόγραμμα εξομοίωσης του Πανεπιστημίου Αθηνών. Εργάζεται 23 χρόνια σε δημόσιο σχολείο. Φέτος διδάσκει στην Β’ Δημοτικού.

ΕΛΕΝΗ ΚΟΦΙΝΑ

Αποφοίτησε από την Παιδαγωγική Ακαδημία Λαμίας το 1988. Πτυχιούχος του Παιδαγωγικού τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών το 2005. Φέτος διδάσκει στην ΣΤ’ Δημοτικού.

ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΑΡΑΚΟΣ

Αποφοίτησε από την Παιδαγωγική Ακαδημία Φλώρινας το 1987 και υπηρετεί για 15 χρόνια ως εκπαιδευτικός. Φέτος διδάσκει στη Ε΄Δημοτικού.

ΚΑΤΕΡΙΝΑ  ΚΟΥΤΟΥΣΝΗ

Πτυχιούχος της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (τμήμα Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας) το 2004. Διδάσκει στην ιδιωτική και δημόσια εκπαίδευση από το 2002. Έχει παρακολουθήσει σεμινάρια παιδαγωγικού περιεχομένου. Φέτος διδάσκει Αγγλικά στις τάξεις Δ, Ε & ΣΤ.

ΦΛΩΡΑ ΠΑΝΤΕΛΗ

Πτυχιούχος Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού  Αθήνας. Κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος στην προπονητική κλασικού αθλητισμού. Υποψήφια Διδάκτωρ ΤΕΦΑΑ Αθηνών.

Η σελίδα μας είναι υπό κατασκευή..............